sistem@sistemkoleji.k12.tr
+90 332
261 18 18
350 40 50
 
 
Sistem İlkokulu
Sistem İlkokulu
Etkinlikler
Rehberlik
Foto Galeri
Yemek Listesi
Zaman Çizelgesi
 
Rehberlik

Sistem İlkokulunda Rehberlik

Sistem Kolejinde yürütülen rehberlik çalışmalarıyla her öğrenciye yönelik sürekli bir izleme, yardımda bulunma ve kişisel gelişime destek verme amaçlanır.

Kendini doğru tanıyan ve çevresiyle barışık öğrenciler yetiştirmeyi hedefleyen rehberlik servislerimiz mutlu bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Eğitimde bireysel farklılıkların olduğu düşünülerek rehberlik desteği verilen öğrencilerin ruh sağlıkları gözetilerek onların hayata daha çok bağlanmaları hedeflenir.

Rehberlik servislerimiz ilkeleri olan, hoşgörülü ve uyumlu öğrencilerin yetişmesi için anne ve babalarla yoğun temaslar içerisindedir.

Velilerle yürütülen randevulu toplantılarla sağlıklı değerlendirmeler yapılarak çocukların gelişimine önemli destekler verir.

Gelişimsel Rehberlik

Rehberlikte amaç; zoru kolaylaştırma, çare bulma, iyileştirme ve doğruya yönlendirmedir.

Çağdaş ve gelişimsel yaklaşımlar öğrenciyi sürekli değişime açık, gelişim basamaklarında desteklendikçe olumlu davranış ve değişimler gösteren varlıklar olarak kabul eder.

Sürekli gelişim halinde olan bireylerin, bir dönemi başarı ile geçirmeleri durumunda sonraki gelişim basamaklarındaki görevlerini daha iyi başaracağı düşünülmektedir.

Sistem Kolejinde bireylerin yaşamı boyunca gelişime açık ve her dönemde öğrenmeleri gereken bilgi ve davranışların olduğuna inanılır. Yani bireyin gelişimi süreklidir ve bütündür.

Bireylerin kendilerini doğru tanımaları ve çevrelerini iyi değerlendirmeleri durumunda kendilerinden beklenenleri karşılayacak davranışları göstermeleri kolaylaşır.

Sistem Kolejinde öğrencinin tüm gelişim ve davranış değişiklikleri veli ile paylaşılarak sağlıklı, başarılı ve mutlu bireylerin yetiştirilmesi amaçlanır.